0532 448 0702

Gülüş Tasarımı

cocuk-dis-hekimligi

Gülüş tasarımı kişinin gülüşünün beyazlatma, bonding, porselen, zirkon kaplamalar, diş eti operasyonları, diş boyu ayarlanması, köprüler gibi teknikler kullanılarak istenen şekle getirilmesidir. Gülüş tasarımı uygulanan kişinin diş etleri normal görünüme kavuşur, diş renkleri, çatlak, kırık dişleri düzeltilir, ısırması rahatlatılarak kaslarının normal pozisyonlarına dönmesi sağlanır.

Gülüş tasarımınız yetkin bir hekimce yüzünüzün yapısı, teninizin rengi, dişleriniz, dudaklarınız gibi bileşenlerin bütünü incelenerek yapılmalıdır.

Çürükler, sararmalar, diş boylarının farklılığı, dişetlerindeki sorunlar gibi bileşenler zaman içinde kaçınılmaz şekilde oluşmuştur ancak birkaç seansta giderilebilecek sorunlardır.

Genelde gülüş tasarımı “gülüşünüzde hoşunuza gitmeyen bir şey var mı?” sorusu ile başlar. Doktorunuzun ağız sağlığınızdaki problemler konusundaki tespitleri ile sizin tercihlerinizin bileşimi tedavi planını oluşturur.

Gülüş Tasarımı Hangi Tedavileri İçerir?didemcoban

Beyazlatma
Pembe Estetik
Zirkonyum / Porselen Kaplamalar
Bonding
Ortodontik Tedaviler
Gülüş Tasarımı ile Hangi Sorunlar Giderilebilir?

Diş Rengi Sorunları
Diş Eti Şekilsizliği
Dişlerin Bozuk Dizilişi
Diastema (Dişler arası düzensiz boşluklar)
Kayıp Dişler
Yüz Şekil Deformasyonları
Diş Boylarında Uyumsuzluklar
Kırık ve Çatlak Dişler
Tedavi Süreci

İstenen gülüşe kavuşma süreci uzun bir döneme yayılacak kapsamlı bir restorasyon olabileceği gibi kişinin tercihlerine ve sorunlarına bağlı olarak kısa sürede bir kaç seansta sonuç alınacak şekilde de gellişebilir.

İlk aşama kişinin kendi ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirilmesi ve farkındalık yaratılmasıdır. Kişinin farkında olmayabileceği ısırış (kapanış) problemleri veya diş eti rahatsızlıkları ileride birçok ciddi sağlık sorununa yol açabilecektir.

Doğru bir planlama ile hem sağlık faktörlerini iyileştirmek hem de istenen görünüme kavuşmak üzere tedaviler arasında bir zaman sıralaması yapılır. Sadece diş ve diş etlerini içeren kozmetik çözümler bir kaç hafta içerisinde sonuca ulaşır. Ortodontik tedaviler ve/veya operasyonlar içeren gelişimler ise 6 aydan uzun olarak düşünülmelidir.